mozesznanasliczyc-1

Jak wykorzystać szansę pracy zdalnej

- najnowszy raport Goldenline

 

Koronawirus wywrócił nasze dotychczasowe myślenie o świecie do góry nogami. Tkwimy w sytuacji niepewności i strachu o zdrowie i dalsze funkcjonowanie. Wszystkim zależy, by biznes się nie zatrzymał, a umożliwia to praca zdalna. Wierząc, że sytuacja jest chwilowa, zarówno pracodawcy, jak i pracownicy podejmują wysiłek przystosowania się do niej.

 

Poznaj wyniki największego polskiego badania pracowników, przeprowadzonego przez Goldenline na grupie blisko 10 000 respondentów.

Pobierz Raport
 
 
 
Goldenline_Jak wykorzystać szansę pracy zdalnej_raport_17.04.2020-kopia-1
 
 
tadek
Tadeusz Kuropatwiński
CEO
Goldenline

Obecna sytuacja jest po ludzku trudna oraz zaskakująca. Jest też szansą na refleksję nad kulturą naszych organizacji. Praca zdalna poza technologią wymaga zaufania, jasności celów, wzajemnego i szczerego wsparcia. Praca zdalna w warunkach ogólnoświatowego kryzysu to już wielowymiarowa umiejętność, domagająca się reorganizacji wielu aspektów życia i zadbania o nasze zdrowie psychiczne. Aby pomóc wam jak najlepiej przejść ten okres stworzyliśmy cykl edukacyjno-szkoleniowy #możesznanasliczyć. W ramach niego dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i narzędziami, które my i zaproszeni goście sprawdziliśmy w swoim życiu. Program stworzyliśmy na bazie niemal 10 tysięcy odpowiedzi na pytania o obawy związane z życiem zawodowym oraz organizacją pracy w dobie kryzysu.

anna
Anna Siwińska
Kantar Polska

Znaleźliśmy się w sytuacji nowej dla nas wszystkich. Również dla pracowników i pracodawców. W tym dziwnym czasie praca pozostaje istotnym i wartościowym elementem utrzymania codzienności. Nie tylko ze względu na zabezpieczenie bytu, ale też szansę na kontynuowanie dotychczasowego życia, podniesienie kondycji psychicznej, jak również podtrzymanie relacji z współpracownikami. Chcieliśmy przyjrzeć się bliżej tak istotnej części naszego życia, jaką jest praca. Pracy w obecnym okresie rozpoczynającej dynamiczną, choć chaotyczną drogę, do stania się pracą zdalną.

magda
Magda Sowierszenko
Remote-how

Obecna sytuacja stanowi wyzwanie dla wielu firm zmuszając je do zmiany sposobu pracy praktycznie z dnia na dzień bez uprzedniego przygotowania infrastruktury, procesów czy pracowników. Bierzemy udział w globalnym eksperymencie, w którym miliony pracowników zostało wysłanych na przymusową pracę z domu. To ogromny test nie tylko dla aspektów technicznych takich jak stabilność VPN czy dostępność do narzędzi współpracy online, ale przede wszystkim dla kultury pracy w wielu organizacjach. Kiedy przyjdzie okres powrotu do normalności, z pewnością wielu pracowników zmieni swoje podejście do tego, co jest dla nich najważniejsze w pracy i będzie pod tym kątem testować swoich pracodawców.

Twórcy raportu

golden
kantar
remote